Najlepsze gry świąteczne – TOP 7

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z między innymi z zimą. Lepimy bałwana, rzucamy się śnieżkami czy wyjeżdżamy na narty. Jest to też moment, kiedy spędzamy nasz wolny czas w domach. Właśnie wtedy sięgamy po nasze ulubione atrakcje. Jakie gry świąteczne pierwsze przychodzą Ci do głowy? 

Omawiane gry w tym artykule:

 • Deluxe Ski Jump 4 
 • Santa Claus in Trouble
 • Saints Row IV – How The Saints Save Christmas
 • The Sims 4 Zestaw Świąteczny
 • Animal Crossing: New Leaf
 • Watch Over Chrismas
 • Dzieci kontra Rodzice. Magia Świąt

Deluxe Ski Jump 4 

Jest to czwarta część popularnych skoków narciarskich. Deluxe Ski Jump jest uważana za jeden z najlepszych symulatorów tej dyscypliny. Proste sterowanie oraz doskonałe odwzorowanie praw fizyki na dobre rozkochało w sobie graczy. Gra umożliwia skakanie na obiektach które istnieją w rzeczywistości. Dostępny jest również tryb gry wieloosobowej. 

gry świąteczne

Zobacz również: Polecane gry kucharskie – TOP 7

Santa Claus in Trouble – świąteczna gra o Świętym Mikołaju

Świetna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w postać Świętego Mikołaja.

Celem gry jest zebranie jak największej ilości prezentów oraz pokonywanie różnego rodzaju przeszkód. Gra jest niezwykle przyjemna oraz oddaje klimat świąt poprzez muzykę, oraz oprawę graficzną. 

Saints Row IV – How The Saints Save Christmas

Tytuł ten sam w sobie nie jest grą, a dodatkiem do popularnego Saints Row IV. Rozszerza gameplay o rozdział, w której celem jest uwolnienie Świętego Mikołaja z symulacji na wzór Matrixa. Dodatkowo zapewnia dostęp do świątecznych dodatków i skórek (strojów, broni oraz pojazdów).

The Sims 4 Zestaw Świąteczny

Kto powiedział, że Simy nie mogą mieć własnych świąt? Ten darmowy dodatek do gry The Sims 4 wprowadza różnego rodzaju elementy świąteczne. Odmień wystrój oraz klimat w swoim wirtualnym mieszkaniu.

W zestawie otrzymujesz między innymi:

 • 22 obiekty w trybie budowania;
 • 14 obiektów w trybie tworzenia sima;
 • Nowe obiekty kolekcjonerskie – pluszaki ze świątecznych niespodzianek.

Animal Crossing: New Leaf – gry świąteczne

Jeśli chodzi o gry świąteczne, nie mogło zabraknąć w zestawieniu powyższego tytułu. W grze z serii Animal Crossing możemy się wcielić w Świętego Mikołaja, oczywiście po wcześniejszym zakupie odpowiedniego stroju dla naszej postaci. Dzięki temu, gracz otrzymuje możliwości roznoszenia prezentów innym mieszkańcom w grze.

Watch Over Chrismas – gry świąteczne

Watch Over Christmas to świąteczna gra przygodowa wykonana w grafice 2,5 D. W grze wcielamy się w młodego, inteligentnego chłopca, który w noc przed Bożym Narodzeniem odbiera w swoim radiu sygnał, w którym ktoś prosi o pomoc. Okazuje się, że Święty Mikołaj został porwany. Zadaniem gracza jest w związku z tym, odnalezienie i uwolnienie go. Gra jest pełna zagadek i łamigłówek, które to utrudniają. Gameplay jest wzbogacony o piękne, ręcznie rysowane lokacje oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową oczywiście, w klimacie świąt.

Dzieci kontra Rodzice. Magia Świąt – gry świąteczne

Gry świąteczne to nie tylko tytuły, które można ogrywać na konsolach czy PCtach. 

Nasze zestawienie zamyka bardziej tradycyjne rozwiązanie, czyli planszówka. Ta wesoła gra wprowadzi atmosferę Świąt przy stole Wigilijnym. W grze dzieci rywalizują z rodzicami, poprzez zadawanie sobie specjalnie przygotowanych pytań.


Zawartość opakowania: 

 • 52 karty do gry,
 • 208 pytań,
 • 2 karty pułapki,
 • instrukcja obsługi.

Zobacz również: Najlepsze gry owoce – TOP 7

Redakcja victorygames.com.pl