Jakie krzesło gamingowe wybrać dla gracza?

Krzesło gamingowe to niezbędny gadżet dla każdego, kto kocha grać w gry i spędza przed monitorem komputera wiele czasu. Podczas wyboru fotela warto zwracać uwagę na parametry, które będą wpływały na ergonomię oraz komfort użytkowania. Szczególnie że krzeseł gamingowych mamy na rynku naprawdę spory wybór.

Krzesło gamingowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Fotele dla graczy wyróżniają się parametrami technicznymi, które mają ułatwiać rozrywkę czy nawet pracę przy komputerze. Ważne jest, by fotele zapewniały optymalne podparcie pleców, do estetyki przywiązuje się mniejszą uwagę. Wybór konkretnego modelu powinien zostać zdefiniowany poprzez funkcje takiego krzesła – przydaje się możliwość regulowania podparcia pleców, a dokładniej jego odchylenia w tył. Gracz może dopasować podparcie idealne dla siebie, a także odpocząć podczas przerw wgraniu i pracy. Ciekawą funkcją są także regulowane podłokietniki, którym można ustawić nie tylko wysokość, ale również szerokość rozstawu. Fotel może być dzięki temu dopasowany do graczy każdego wzrostu. Większość dobrych foteli gamingowych posiada dwie poduszki – lędźwiową i szyjną. Pozwalają one na prawidłowe ułożenie sylwetki w czasie gry, wpasowując się w naturalne krzywizny kręgosłupa. Gracze po kilku godzinach siedzenia nie odczuwają bólu karku czy pleców, co jest niezwykle ważne podczas codziennej pracy przy komputerze w jednej pozycji.

Zwykły fotel czy gamingowy?

Wiele osób zastanawia się, czy krzesło gamingowe jest faktycznie potrzebne i czy nie lepszym wyjściem jest zakup zwykłego fotela. Oczywiście takie rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które nie korzystają z komputera każdego dnia lub nawet robią to sporadycznie. Gracze i osoby pracujące zdalnie powinny posiadać fotel, który zwiększy efektywność ich działań i jednocześnie okaże się w pełni komfortowy. Fotele dla graczy pozwalają na prawidłową postawę ciała, nie obciążają kręgosłupa i rąk. Podczas codziennej pracy przy zwykłym fotelu ból pleców czy nadgarstków może okazać się bardzo uciążliwy, a to czasem zmusza do dłuższego odpoczynku od komputera.

Ile kosztuje krzesło gamingowe?

Dobre krzesło gamingowe kosztuje więcej niż zwykły fotel, jednak jest to wydatek, który warto ponieść. Należy liczyć się z tym, że krzesło dla graczy kosztuje od 300 złotych wzwyż. Niektóre modele można kupić nawet za ponad 1000 złotych. Należy jednak podkreślić, że nie cena świadczy o jakości takiego fotela, a jego parametry i jakość wykonania. Warto zwracać na to uwagę planując zakup konkretnego modelu.

Redakcja victorygames.com.pl