Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

W obecnych czasach myszka komputera jest zdecydowanie najważniejszym urządzeniem podłączanym do komputera. Bez niej zwyczajnie nie da się wykonywać praktycznie żadnej czynności na komputerze. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przykłada tak ogromną uwagę do tego, jaką myszkę się posiada i jakie są jej cechy. A nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania myszy jest to, czy będzie to model przewodowy, czy też może bezprzewodowy.

Charakterystyka myszki przewodowej

Myszka przewodowa znana jest doskonale każdemu, ponieważ to właśnie ten model pojawił się na rynku najwcześniej. Jest to więc myszka, która podłączona jest do komputera przy pomocy niezbyt długiego przewodu. Jaka jest charakterystyka tego urządzenia?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą jeśli chodzi o myszkę przewodową, jest to, że zapewnia ona stabilne i bardzo pewne połączenie. Nie ma tu więc mowy o żadnych zakłóceniach czy też przerywaniu sygnału, co byłoby bardzo niekomfortowe podczas korzystania z komputera.
Niestety taka myszka ma też pewne wady – przede wszystkim jest to ograniczone pole działania na niej, ponieważ przewód rzadko kiedy posiada więcej niż 1 metr. Co więcej, taki przewód dość nieestetycznie wygląda na biurku.

Charakterystyka myszki bezprzewodowej

Myszka bezprzewodowo to wynalazek ostatnich lat, który wszedł w życie w chwili, gdy na dobre na rynku zadomowił się protokół bluetooth. Z racji tego, że komunikacji pomiędzy komputerem a myszą oparta jest właśnie na nim, zasięg takiego urządzenia jest naprawdę imponujący i może sięgać nawet kilkunastu metrów. Co więcej, brak przewodu i leżąca luźno mysz wygląda na biurku bardzo elegancko i profesjonalnie, co z pewnością doceni wielu pracowników spotykających się ze swoimi klientami.
Niestety mysz ta to również pewne wady. Często w trakcie jej używania zdarzają się niewielkie zakłócenia sygnału, co widoczne jest poprzez przeskakiwanie kursora na ekranie. Dodatkowo myszka ta jest nieco ciężka, ponieważ w swoim wnętrzu kryje również baterię lub akumulatory, które prędzej czy później się wyczerpują, wyłączając całkowicie urządzenie.

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa – którą wybrać?

Jak zatem widać, odpowiedź na pytanie, która myszka jest lepsza, nie jest takie proste, jak się wydaje. Zarówno jednka jak i druga posiada pewne wady, o których trzeba pamiętać. Z pewnością modele bezprzewodowe mogą być swobodnie wykorzystywane przez pracowników biurowych, podczas gdy stabilność połączenia i brak zakłóceń z pewnością docenią np. graficy, lub też osoby grające w gry komputerowe.

Redakcja victorygames.com.pl