Najbardziej wyczekiwana gra 2020 roku

Najbardziej wyczekiwana gra 2020 roku – Cyberpunk 2077

Komplikacje na rynku związane z pandemią

Wielu producentów gier komputerowych przeżywało trudny czas w 2020 roku ze względu na wprowadzone w wielu krajach obostrzenia dotyczące skupisk ludzi w firmach różnego typu. Pandemia dotknęła także najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego producenta gier komputerowych – CD Projekt Red, który ze względu na ograniczone możliwości pracy zespołowej w głównej siedzibie w Warszawie oraz problemy związane z gameplayem, błędami występującymi w grze oraz potrzebą dokonywania testów, wykrywających niedoskonałości.

Niedobyte premiery gry

Pierwotną datę premiery planowano na kwiecień 2020 roku. Niestety gracze nie mogli cieszyć się rozgrywką czwartego miesiąca roku, gdyż już w styczniu zapowiedziano, że gra zostanie wydana we wrześniu wcześniej wspomnianego roku. Tak również się jednak nie stało i za ostateczną datę uznano 19 listopada, która została następnie przesunięta o 21 dni, dłużących się w okropny sposób fanom polskich produkcji gamingowych. W oświadczeniu spółki można było przeczytać o potrzebie dopracowania gry oraz o interesie spółki i ich akcjonariuszy. Ciągłe przesuwanie premier gry miało negatywny skutek na wartość akcji CD Projekt Red na rynku giełdowym.

Problemy związane z grą

Najbardziej wyczekiwana gra roku 2020 nie wystrzegła się licznych błędów, pomimo wielokrotnie zmienianej daty premiery. Szczególnym rozczarowaniem jest system inteligencji przechodniów, który słysząc zapowiedzi, mógłby wydawać się wyjątkowo rozbudowany. W porównaniu z serią GTA charakteryzującą się także otwartym światem różnica jest kolosalna. Niedoskonałością na którą uwagę zwraca wielu graczy są niezwykle ograniczone dialogi. Zazwyczaj do wyboru jest około 3 pozycji, które większościowo prowadzą do tego samego rezultatu. Po uzyskaniu odpowiedzi od współrozmówcy, możemy w nieskończoność męczyć go jednym pytaniem, uzyskując notorycznie tę samą odpowiedź.
Gra wydana została na komputery osobiste i konsole 8. generacji. Na starszych konsolach gra posiada wiele błędów. Szczególnie konsole Playstation 4 i Xbox One narażone są na całkowite wyłączenie gry bez jakiegokolwiek zapisu w losowych momentach, zacinanie się oraz nagłe przechodzenie do menu głównego.
CD Projekt Red odpowiedziało na niezadowolenie graczy, przepraszając ich za niedoskonałości, licząc na zrozumienie i szansę do naprawy swoich błędów. Klienci niezadowoleni z funkcjonowania gry mogą wystąpić o zwrot kosztów zakupu, który powinien zostać pozytywnie rozpatrzony.

Redakcja victorygames.com.pl