Tester gier komputerowych zarobki, wymagania, obowiązki

Praca polegająca na testowaniu gier komputerowych jest pracą marzeń dla osób, które uwielbiają grać w tego typu gry. W przypadku gdy już od dziecka dane osoby pasjonowały się grami komputerowi, przechodziły je wielokrotnie. Bez problemu znajdowały w nich błędy i najwięcej czasu poświęcały na granie, zawód testera gier komputerowych, może być dla nich spełnieniem marzeń.

Na czym polega praca testera gier komputerowych?

Mitem jest, że tester gier komputerowych przez cały czas swojej pracy, lekko przechodzi przez poszczególne etapy kolejnych gier komputerowych. Tester ma testować a więc jego obowiązkiem jest sprawdzanie gier i wyłapywanie jak największej ilości błędów w niej zawartych.
Tester wyłapuje i zapisuje poszczególne błędy, powstałe w trakcie tworzenia i wszelkie informacje przekazuje informatykom, którzy niezwłocznie muszą błędy poprawić.
Testowanie gier ma wiele aspektów, między innymi tester musi określić też, czy gra jest logicznie zbudowana. Praca testera gier komputerowych polega na siedzeniu przed komputerem i graniu w gry, ale musi to być gra bardzo uważna. Taki tester jeden poziom gry przechodzi, aż do znudzenia po kilka razy, by sprawdzić wszystkie możliwe ruchy. Zdarza się bardzo często, że zagorzały fan gier komputerowych, nagle przestaje nim być i twierdzi, że czynność ta nie przynosi mu już tyle satysfakcji, co kiedyś.

Wymagania i zarobki

Tester powinien posiadać konkretną wiedzę na temat różnych gier komputerowych, doskonale znać język angielski, być człowiekiem mało podatnym na wszelkiego rodzaju stres. Taka osoba powinna wykazać się spostrzegalnością, krótko i zwięźle informować o danych problemach oraz nigdy nie zrażać się powtarzalnością czynności, które wciąż musi wykonywać.
Rekrutacja na tego typu stanowisko, najczęściej składa się z dwóch części. Najpierw jest rozmowa a potem określony test, sprawdzający umiejętności i możliwości przyszłego testera. Test, najczęściej, polega na przejściu etapu jakiejś gry i wyłapaniu wszystkich, zawartych tam, błędów. W przypadku gdy gra była przetłumaczona na język polski, powinien dokładnie sprawdzić pisownie wraz ze znakami interpunkcyjnymi.
Tester gier komputerowych zarobki ma wcale nie małe. W przypadku gdy taka osoba dopiero zaczyna swoją karierę otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2500 tys netto. Gdy dany tester ma już określoną swoją markę na rynku, może zarobić netto od 5000 tys aż do 8000 czy nawet 10 000.
Praca nie jest trudna, ale wymaga skupienia się i koncentracji.

Zobacz również: Tworzenie gier- jak zacząć?

Redakcja victorygames.com.pl