Jak sprawdzić czyjeś IP- tak, by nie wzbudzić podejrzeń?

W Internecie da się przeprowadzić wiele ciekawych operacji. Jeśli tylko człowiek zna się odrobinę na języku programowania, może zabawić się w szpiega i podejrzeć, co w sieci robią inni. Jest co najmniej kilka sposobów, by pozyskać czyjeś IP.

Co kryje się pod pojęciem IP?

Pod pojęciem IP kryje się tak naprawdę numer identyfikacyjny urządzenia lub nawet kilku urządzeń. Adres IP wcale nie musi dotyczyć tylko komputera. Obecnie do sieci dostęp mają także smartfony, tablety czy drukarki. Przez IP rozumie się po prostu adres, który trzeba wpisać, aby dowiedzieć się czegoś o innym użytkowniku sieci internetowej.

Kto może sprawdzać nasze IP

Po pierwsze osoby i organizacje do tego uprawnione. IP, czyli adres komputera może sprawdzać policja, jeśli zachodzi podejrzenie, że sprzęt komputerowy został wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Numeru IP naszego komputera może doszukiwać się prokuratura, jeżeli ten krok posuwałby naprzód prowadzone przez nią śledztwo. No i niestety numer IP komputera mogą pozyskać też złodzieje i przestępcy internetowi. Dla hakerów nie ma problemu, w jaki sposób sprawdzić czyjeś IP. Są oni na tyle biegli w dziedzinie informatyki, że zajmie im to najwyżej kilka minut. Jest to o tyle niedobra wiadomość, że przeciętnemu internaucie bardzo trudno obronić się przed ich atakami.

Co można sprawdzić, mając kogoś adres IP?

Po pierwsze jego aktywność w sieci, gdzie się logował lub jakie strony przeglądał. Po drugie można dotrzeć do jego danych osobistych. Po trzecie można ustalić, gdzie mieszka albo z usług, jakiej firmy dostarczającej internet korzysta. Co prawda mitem jest, że docierając do czyjegoś IP komputera, można całkowicie zawładnąć jego urządzeniem. Niemniej utrata danych osobowych czy też ujawnienie tego, gdzie się mieszka, może okazać się fatalne w skutkach. Oczywiście w sytuacji, gdy trafi się na pozbawionego skrupułów hakera.

Jak sprawdzić czyjeś IP?

Pierwszy sposób jest dosyć prosty, bo wystarczy wejść na specjalną stronę i wygenerować link, który następnie przesyła się potencjalnej ofierze. Gdy ona go otworzy, na ekranie naszego komputera pojawia się nam jej dokładny adres IP. Drugi wariant to sztuczka z wygenerowaniem specjalistycznego skryptu. Jest ona czasochłonna i wymaga gruntownej znajomości języka programowania. Trzeci sposób jest banalny, bo trzeba osobie, od której chce się wykraść IP wysłać e-mail. Gdy go przeczyta i na niego odpisze- podstęp się uda. I jej adres IP będzie w naszym posiadaniu.

Redakcja victorygames.com.pl