Jak zablokować stronę internetową?

Wiele osób zastanawia się, jak zablokować stronę internetową w skuteczny sposób. Warto się dowiedzieć nieco więcej na ten temat.

Blokowanie stron internetowych

W obecnych czasach w sieci można znaleźć szereg zróżnicowanych treści, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, a nawet niebezpiecznych. Nawet przypadkiem można trafić na niepożądane strony internetowe, dlatego wiedza na temat ich blokowania jest tak istotna. Blokowanie stron internetowych to rozwiązanie, które ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Przede wszystkim używa się go w pracy, gdy chce się odciąć pracownikom dostęp do pewnych stron internetowych. Oprócz tego blokada stron sprawdza się także w życiu prywatnym, ponieważ dzięki niej nie pojawiają się żadne zwracające uwagę powiadomienia.

Blokada przed dziećmi

Strony internetowe mogą być również blokowane przed dziećmi, jeśli znajdują się na nich niewłaściwe treści. Zablokowanie stron dzieciom jest możliwe poprzez zainstalowanie odpowiednich wtyczek w przeglądarkach lub skorzystanie z dedykowanych programów. Jednak możliwe jest również ustalenie zakazanych stron w sposób ręczny poprzez modyfikację istniejących plików. W tym przypadku należy samodzielnie wskazać, które ze stron mają być konkretnie zablokowane.

Blokada w przeglądarkach

Blokada stron internetowych powinna być realizowana również w przeglądarkach, które są na co dzień wykorzystywane przez wielu użytkowników. W tym przypadku warto skorzystać z dedykowanych wtyczek, dzięki którym możliwe będzie wyłączenie wszystkich niepotrzebnych powiadomień, a także blokada treści niebezpiecznych. Wśród polecanych rozszerzeń można wyszczególnić między innymi BlockSite. Dzięki niemu aktywność w sieci jest na bieżąco monitorowana, co z całą pewnością ma wpływ na efektywność korzystania z Internetu.

Blokada w telefonie

Strony internetowe warto również zablokować w telefonie, ponieważ jest to urządzenie, z którego bardzo często się korzysta na co dzień, a niektóre strony internetowe oraz powiadomienia mogą utrudniać płynne użytkowanie smartfona. Sposób blokady stron internetowych w telefonach jest zróżnicowany ze względu na rodzaj systemu, jaki się w nich znajduje. W części modelu możliwe jest zmienienie swoich ustawień na korzystniejsze. W tym przypadku także polecane jest skorzystanie ze specjalnych wtyczek, które w automatyczny sposób blokują niechciane treści. Wśród nich można wskazać na przykład popularne rozszerzenie BlockSite, które znajduje zastosowanie zarówno w przeglądarkach internetowych, jak i w telefonach.

Redakcja victorygames.com.pl