Co wybrać na prezent dla gracza?

Robienie prezentów bliskim ludziom to prawdziwa przyjemność. Jeśli wśród członków rodziny czy przyjaciół mamy pasjonata gier komputerowych, wówczas warto zastanowić się nad adekwatnym do zainteresowań upominkiem. Co dać gamerowi? Jaki prezent dla gracza będzie dobrym pomysłem?

Sprzęt elektroniczny

Trudno wyobrazić sobie lepszy pomysł na prezent dla gracza niż dobrej jakości sprzęt, który pozwoli mu jeszcze przyjemniej spędzać czas na rozgrywkach. Jakie urządzenia mogą przydać się gamerom? Na pewno są to ergonomiczne myszy o ciekawym designie, tworzone z myślą o graczach komputerowych. Urządzenia takie są znacznie bardziej funkcjonalne i komfortowe od tradycyjnych z uwagi na kształt, parametry i rozmaite udogodnienia w postaci np. dodatkowych przycisków. Ich koszt idzie w parze z jakością, dlatego cena za dobrą mysz nie będzie raczej niższa niż 150 zł. Ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie zestawu wraz z dopasowaną podkładką o odpowiedniej wielkości, formie i kolorystyce. Alternatywą dla myszy jest pad, z którego z pewnością ucieszy się właściciel konsoli. Sprzętem elektronicznym stanowiącym świetny prezent dla gracza będzie również klawiatura z podświetleniem. Wielu wielbicieli gier korzysta także z głośników i słuchawek gamingowych z wbudowanym mikrofonem.

Gry

Co poza komputerem najbardziej kojarzy się z gamerami? Oczywiście są to gry – na rynku pojawia się ich mnóstwo, ale ich koszt nie jest zbyt niski. Tego rodzaju prezent dla gracza to na pewno prosta, ale bardzo mile widziana opcja. Każdy gamer ucieszy się z nowego tytułu do swojej kolekcji. Obdarowujący musi jednak mieć w tym temacie pewne rozeznanie i wiedzieć, jakie gatunki solenizant najbardziej lubi. Nie zawsze należy sugerować się tym, co aktualnie jest na topie. Z pewnością nie każdy gracz jest wielbicielem np. bijącej rekordy popularności FIFY czy GTA. Należy też zorientować się, które tytuły gamer już posiada oraz z jakiego urządzenia korzysta (PC, Xbox, Playstation i ich dokładne wersje). W przypadku młodszych osób trzeba pamiętać, że gra musi być dostosowana do wieku.

Gadżety kolekcjonerskie

Ciekawy prezent dla gracza nie musi ograniczać się do sprzętów, akcesoriów i gier. Można również wybrać różnorodne gadżety kolekcjonerskie. Wiele z nich dedykowanych jest miłośnikom konkretnych tytułów. Może to być kubek, koszulka, plakat, skarpetki, brelok, saszetka, plecak czy książka. Z pewnością nie będzie problemu z ich zakupem, ponieważ w sklepach internetowych jest mnóstwo tego rodzaju produktów.

Zobacz również: Najlepsze gry świąteczne – TOP 7 

Redakcja victorygames.com.pl