Gry komputerowe i przeglądarkowe dla dziewczyn

Gry stały się bardzo popularną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu. Graczy można już znaleźć wśród każdego pokolenia. Jest tyle różnych form tej zabawy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gry przeglądarkowe

Jedną z postaci pod jaką możemy spotkać gry komputerowe jest ich forma przeglądarkowa. Nazwa jest umowna, gdyż obecnie praktycznie każda gra przeglądarkowa, umożliwia ściągnięcie jej bardziej komfortowej wersji jako aplikacji na telefon.
Społeczność graczy jest coraz bardziej zróżnicowana. Nie jest kojarzona jedynie z męską częścią populacji, chociaż istnieją tytuły, które są bardziej popularne wśród mężczyzn lub kobiet.

Gry przeglądarkowe dla dziewczyn kierowane są często ściśle w sfery, którymi interesuje się większość pań. Tym samym można znaleźć w sieci fajne gry umieszczone w świecie mody. Dużą popularnością śród kobiet cieszą się także produkcje osadzone w świecie fantasy czy wszelkiego rodzaju symulatory.
Z kolei wśród mężczyzn królują strategie. Dużą popularnością mogą pochwalić się gry związane ze sportem, takie jak menadżer drużyny od piłki nożnej. Symulatory przyciągają rzeszę zarówno pań jak i mężczyzn. Prawdopodobnie, dlatego że są świetną odskocznią od życia codziennego.

Gry na PC i konsole

W przypadku komputerów stacjonarnych i konsoli, wybór jest tak ogromny, że nie jest dziwnym zróżnicowanie społeczności graczy. Tak samo jak w przypadku produktów przeglądarkowych tak i tu możemy mówić o pewnym podziale, który oczywiście nie jest regułą.
Tym samym po gry w stylu Wiedźmina, Assassin’s Creed czy GTA chętniej sięgają chłopycy.
Z kolei produkcje takie jak The Sims przyciągają grono dziewczyn. Warto zwrócić uwagę na tematykę gier. Horrory są dla osób o silnych nerwach, znajdziemy takie u obu płci.
Tak zwane „strzelanki” czy inne „zabijanki” popularniejsze wśród chłopców są dla pań często zbyt wulgarne. Sięgają one po produkcje przygodowe. A tu jest na prawdę w czym wybierać. Od kultowego Minecraft’a po takie tytuły jak Firewatch. Innym klasykiem dostępnym na różnych platformach jest seria gier Mario, która także wpisała się już w kanon elektronicznej rozrywki.

Świat i technologia idą do przodu. Żyjemy w czasach, kiedy większość rzeczy można zrobić online, więc nic dziwnego, ze rozrywka i relaks także przybrały inną formę. Minęło niewiele czasu od pierwszych gier na starych telefonach typu „snake” aż do zabawy z konsolą, przy której można ćwiczyć i bawić się jednocześnie. Z pewnością można stwierdzić, że żyjemy w ciekawych czasach dla miłośników gier niezależnie od płci.

Zobacz również: Strzelanie do bąbelków – TOP 7

Redakcja victorygames.com.pl