Ładowanie smartfona. Kilka przydatnych wskazówek

Ładowanie smartfona to czynność, którą powtarza się dość często. Warto więc wiedzieć, jak zrobić to poprawnie. O czym trzeba pamiętać podczas ładowania smartfona?

O tym trzeba wiedzieć

Właściwe ładowanie smartfona ma wpływ na żywotność baterii. Trzeba pamiętać, by do ładowania telefonu komórkowego zawsze używać oryginalnej ładowarki dołączonej przez producenta. Jej parametry dopasowane są do telefonu i będą najlepiej sprawdzać się podczas ładowania.

Co w przypadku pierwszego ładowania telefonu? Według wcześniejszych zaleceń należało baterię rozładować do końca i dopiero ją naładować. W tej chwili przy produkcji baterii wykorzystuje się ogniwa litowo-jonowe, a one nie wymagają takiego formatowania.

Smartfona należy ładować często i przez krótki czas. Nie jest zalecane, by telefon rozładował się sam. Nie warto więc czekać, aż otrzymamy komunikat o niskim poziomie naładowania baterii. Ładować smartfona można już wcześniej. Kolejna zasada to ładowanie smartfona nie do końca, czyli nie do 100%. Wystarczy osiągnąć poziom 90%, a nawet mniejszy. Taki zabieg z pewnością przedłuży żywotność baterii. Warto walczyć z przyzwyczajeniem ładowania telefonu przez całą noc. Nie ma potrzeby, by akumulator cały czas był pod napięciem. Po takim długotrwałym ładowaniu smartfon może być nagrzany, a to również nie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie telefonu.

Szybkie ładowanie, power banki i ładowanie indukcyjne

Niektóre modele smartfonów mają funkcję szybkiego ładowania. Sprawdza się ona wówczas, gdy musimy szybko wyjść z domu, a bateria w telefonie jest rozładowania. W zależności od telefonu w ciągu pół godziny smartfon można naładować nawet do kilkudziesięciu procent. Trzeba jednak pamiętać, by z takiego rozwiązania nie korzystać zbyt często. Wadą szybkiego ładowania baterii jest skrócenie żywotności baterii. Powoduje ono też rozgrzanie baterii w szybkim tempie, a tego akumulatory wybitnie nie lubią.

Gdy nie mamy dostępu do gniazdka i nie możemy podłączyć ładowarki, możemy skorzystać z power banku. To rodzaj baterii o dużej mocy, dzięki której możemy naładować nasz smartfon. Jest to rozwiązanie mobilne, które nie wymaga podłączenia do prądu. Żeby skorzystać z power banku, urządzenie musi być wcześniej naładowane.

Popularność zdobywa też ładowanie bezprzewodowe. Polega ono na tym, że smartfon kładziemy na ładowarce podłączonej do sieci. Dzięki indukcji elektromagnetycznej smartfon może zostać naładowany.

Warto mieć wiedzę na temat różnych sposobów ładowania smartfona. Dzięki temu możemy przedłużyć żywotność baterii. To z pewnością sprawi, że będziemy też dłużej korzystać z telefonu komórkowego.

Redakcja victorygames.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.