Pomysły na gry dla małych dzieci

Są wakacje, wielu rodziców bierze urlop, aby pobyć ze swoją rodziną. Część dzieci ma przerwę w żłobku i przedszkolu, a część po prostu do nich nie chodzi. Dzieci często narzekają, że im się nudzi, co doprowadza rodziców do szewskiej pasji. Warto zadbać o jakieś gry dla małych dzieci, które zajmą dziecko, pozwolą mu się rozwinąć i nie będą kosztować rodziców majątku. Mogą być to klasyczne gry ruchowe, bo które dziecko nie lubi grać w chowanego czy ciuciubabkę? Świetną opcją są gry, które wspierają motorykę dziecka oraz jego poznawanie świata.
Tutaj bardzo dobrym przykładem jest ciecz nienewtonowska. Do jej zrobienia potrzeba około szklanki skrobi lub mąki ziemniaczanej oraz wody. Skrobię wsypujemy do miski, a wodę dodajemy, aż masa będzie jednolita, dokładne proporcje nie istnieją. Ciecz nienewtonowska jest niezwykle ciekawa dla starszych i młodszych dzieci, ale też dla dorosłych, ponieważ, kiedy ją gnieciemy i dotykamy, ona zachowuje się jak ciało stałe, a kiedy przestajemy coś z nią robić, to zaczyna zachowywać się jak ciecz. Zabawa idealna dla dzieci, od pierwszego roku życia i starszych, trzeba tylko pilnować, żeby nie zjadły za dużo.
Inną dobrą zabawą dla maluchów jest wyławianie rzeczy z wody. Potrzebna miska, woda i sitko. Dziecko można wyławiać plastikowe zabawki albo mrożone owoce, które później sobie zje. W przypadku wrzucenia do miski owoców trzeba ocenić, czy dziecko jest na tyle duże, żeby nie się zakrztusiło.
Są to gry dla małych dzieci, które pozwolą im poznać świat oraz dla rodziców, którzy nie boją się bałaganu.

Przeczytaj więcej na exgames.pl

Redakcja victorygames.com.pl