Specyfika i wymagania gry Wiedźmin 2

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy królów jest dość popularną formą rozgrywki. Warto zapoznać się z jej specyfiką, a także wymaganiami sprzętowymi.

Fabuła gry

Fabuła gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów toczy się w świecie Wiedźmina. Jest to uniwersum o fantastycznym charakterze, które zostało stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego. Akcja gry odbywa się kilka miesięcy po zakończeniu pierwszej części i obejmuje szereg działań związanych ze zmaganiami ludzi wraz z innymi rasami, na przykład elfami. Wiedźmin jest głównym bohaterem gry, który spaja całą fabułę.

Rozgrywka

Gra Wiedźmin 2 ma akcję o charakterze fabularnym, w której połączone są elementy grywalnej postaci wraz z różnymi rodzajami sekwencji zręcznościowych. Gracz wciela się w postać Geralta, czyli wiedźmina, a cała akcja rozgrywana jest z perspektywy trzeciej osoby. Świat w grze pozbawiony jest otwartej struktury, a gracz rozgrywa poszczególne akty, które łączą się w jednolitą całość. Liczba punktów zdrowia oraz many znajduje się w lewym górnym rogu. Natomiast położenie gracza w grze umieszczone jest w prawnym górnym rogu.

Produkcja

Wiedźmin 2: Zabójcy królów to gra, która została wyprodukowana przez Adama Badowskiego. Jej produkcja rozpoczęła się w krótkim czasie po zakończeniu prac związanych z przygotowaniem części pierwszej przygód wiedźmina. W drugiej części gry świat miał się stać bardziej szczegółowy, a cała rozgrywka miała mieć nowocześniejszy charakter. Fabuła jest jednym z najważniejszych elementów całej gry Wiedźmin 2, dlatego podczas produkcji stawiano na nią szczególny nacisk.

Wymagania minimalne

Wiedźmin 2 wymagania minimalne obejmują podstawowe parametry sprzętu, który będzie mógł być wykorzystywany do grania. Wymagane systemy operacyjne do uruchomienia gry to Windows XP SP2, Windows Vista SP2 oraz Windows 7. Wymagana jest pamięć RAM o wielkości 2 GB, a także karta graficzna co najmniej 512 MB RAM. Na twardym dysku musi znajdować się co najmniej 16 GB wolnego miejsca, aby gra miała możliwość prawidłowego działania. Instalacja wymaga posiadania uprawnień administratora i jest zgodna z kontrolerem Xbox 360, jeśli chodzi o system Windows.

Wymagania optymalne

Dla optymalnego działania gry warto zastosować podwyższone wymagania. Obejmują one przede wszystkim zwiększoną pamięć RAM, ponieważ gra będzie lepiej działała w przypadku posiadania 3 lub 4 GB RAM. Oprócz tego zalecana jest również wyższa pamięć karty graficznej, która może wynosić nawet 1 GB. Im lepsze parametry sprzętu, tym będzie się sprawniej oraz wygodniej grało.

Redakcja victorygames.com.pl